Реформування правоохоронних органів надзвичайно важливе не лише в контексті майбутнього членства України в ЄС, а й для забезпечення сталої безпекової політики всередині країни

У четвер, 20 липня, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина провела зустріч з керівним директором і командувачем цивільними операціями ЄС у Європейській службі зовнішніх справ (ЄСЗС) Стефано Томатом та Головою КМЄС в Україні Рольфом Холмбо.

 

Участь у зустрічі також взяли: заступник Міністра внутрішніх справ України Олексій Сергєєв й Голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко.

 

Учасники обговорили ряд пріоритетних питань щодо розширення співпраці для посилення безпекового компоненту країни. Зокрема, йшлося про розробку плану заходів до Комплексного стратегічного плану реформування всього правоохоронного сектору - ключового документу трансформації та розвитку правоохоронної сфери України. Стратегічний план, розроблений на виконання семи рекомендацій Європейської комісії, був затверджений Президентом України 11 травня 2023 року.

 

«Підготовка Плану заходів є пріоритетним питанням не лише в контексті майбутнього членства України в ЄС. Реформування правоохоронних органів надзвичайно важливе для забезпечення сталої безпекової політики всередині країни. Після завершення війни, правоохоронним органам доведеться перелаштовуватись з воєнних реалій на мирні. І ми вже зараз розуміємо, що цей процес буде досить складним й потребуватиме злагодженості й координації. Відтак, сподіваємося на міжнародний досвід і підтримку, щоб зробити цей перехід максимально успішним», – зазначила Віце-прем’єр-міністр.

 

Заступник Міністра внутрішніх справ України Олексій Сергєєв подякував експертам КМЄС за активну роботу над проектом плану заходів, що розробляється міжвідомчою робочою групою, створеною Офісом Генерального прокурора. МВС планує представити план заходів на розгляд Уряду через два місяці.

 

У свою чергу Стефано Томат підкреслив, що російська агресія проти України стала для ЄС переломним моментом для переосмислення безпекової політики. Він підтвердив подальшу підтримку зусиль українського Уряду в питанні реформування правоохоронного сектору України для наближення до стандартів Євросоюзу, через залучення експертизи КМЄС, зокрема, можливість надання допомоги в адаптації українського законодавства до права Європейського Союзу у секторі цивільної безпеки на шляху до членства України в ЄС.

 

Командувач цивільними операціями ЄС зазначив, що Консультативна місія ЄС (КМЄС) підтримуватиме зусилля Уряду в питанні відновлення справедливості для тих, хто зазнав злочинів з боку російських загарбників. Віце-прем’єр-міністр поінформувала про роботу Уряду разом з ООН щодо надання комплексної підтримки потерпілим від воєнних злочинів та інших наслідків війни.

 

«Ми справді дуже ретельно підходимо до цього питання. За рік ми запустили вже 11 Центрів допомоги врятованим по всій Україні, які, по суті, є центрами координації всіх зусиль з підтримки таких людей. Це місця, куди кожен і кожна, хто пережив жахливі злочини війни, може прийти, поставити будь-яке питання чи звернутись з проблемою, яка турбує, й отримати фахову допомогу», – розповіла Ольга Стефанішина.

 

В контексті співпраці спрямованої на виконання Стратегії інтегрованого управління кордонами, очільник Держприкордонслужби Сергій Дейнеко звернув увагу, що пріоритетом для України є забезпечення комфортного, швидкого та безперешкодного перетину кордону як для громадян, так і транзиту товарів. Водночас, як він зазначив, що для досягнення цієї цілі зусиль України недостатньо й наголосив на важливості вжиття необхідних кроків також сусідніми державами-членами ЄС. Сергій Дейнеко подякував за активну співпрацю з EUAM та готовність спільно працювати над вирішенням проблемних питань.

 

«Дуже приємно, що навіть у цей непростий час у нас продовжується постійне і активне співробітництво. Ми розуміємо всю відповідальність, яка стоятиме перед Україною (а саме - Державною прикордонною службою) щодо охорони зовнішніх кордонів ЄС після набуття Україною членства в Європейському Союзі. Хочу запевнити, що ми здатні забезпечити надійну охорону кордону як України, так і Євросоюзу», – наголосив голова ДПСУ Сергій Дейнеко.

 

Окремо йшлося про спільні зусилля України та ЄС для попередження незаконного обігу та контрабанди зброї. «Ми розуміємо, що внаслідок повномасштабної агресії держави-терориста – росії, одним з актуальних наразі питань є поглиблення співпраці з ЄС на рівні правоохоронних органів для протидії незаконному обігу зброї. Зокрема, ми отримали пропозиції Європейської Комісії із 11 кроків для протидії таким злочинам, і МВС вже підготувало проєкт плану їх виконання. Водночас, слід зазначити, що для ефективної реалізації цих кроків необхідна максимальна залученість інституцій з боку ЄС», – сказав Олексій Сергєєв, заступник Міністра внутрішніх справ України.

 

@kmu.gov.ua


Держдепартамент США оголосив нагоду в 10 мільйонів $ за інформацію...