Швеція спрямує близько 522 млн євро на проєкти з відновлення України

Уряд Швеції представив Стратегію співробітництва у сфері відбудови та реформ в Україні на 2023-2027 роки, яка передбачає спрямування 6 млрд шведських крон, або близько 522 млн євро, на проєкти з відновлення України. Це найбільша за обсягами фінансування програма двосторонньої допомоги в історії Швеції.

 

Про це інформує Міністерство економіки України.

 

Про допомогу оголосив Міністр з питань міжнародного співробітництва у сфері розвитку та зовнішньої торгівлі Швеції Йохан Форссел під час онлайн-зустрічі з Першою Віцепрем’єр-міністеркою – Міністеркою економіки України Юлією Свириденко.

Бюджет Стратегії розподілено між відповідальними за втілення проєктів організаціями: Шведським агентством з міжнародного співробітництва у сфері розвитку (SIDA) – 5,7 млрд шведських крон, Шведським інститутом (SI) – 225 млн шведських крон та Академією Фольке Бернадотта (Folke Bernadotte Academy) – 75 млн шведських крон.

 

Робота буде зосереджена як на відновленні, так і на реформах. Стратегія спрямована допомогти Україні у інтеграції до ЄС, зміцнити її стійкість і економічне благополуччя.

 

Конкретні напрямки стратегії визначені такими сферами, як «зелені» технології, соціальні питання і цифрова трансформація. Крім того, у реалізації цих планів важливе залучення бізнесу, аби мобілізувати необхідні ресурси.

 

В межах зустрічі Перша Віцепрем’єр-міністерка також розповіла шведському колезі про комплексну роботу, яку Уряд проводить щодо Плану з економічного відновлення України на 2024-2027 роки в межах механізму Ukraine Facility, запропонованого ЄС як ключовий інструмент підтримки України на відповідний період часу. Окремо обговорили питання страхування військових ризиків, співпрацю з MIGA, DFC.

 

Шведська сторона зазначила, що працює над вирішенням питання страхування шведських компаній та гарантування торгових операцій, адже український ринок є перспективним для розвитку торговельно-економічної співпраці між двома країнами.

 

Також обговорили питання гуманітарного розмінування в Україні, поповнення спецтехніки, навчання саперів, проведенні обстеження забруднених земель.

 

@eu-ua.kmu.gov.ua

 

 


Держдепартамент США оголосив нагоду в 10 мільйонів $ за інформацію...